☰ MENU

Proč se nebát programovacích jazyků - PHP, Java, C# a další

20. února 2016Posláno od Ajťák

.. přejít na Komentáře (0)

Když se mě v nové práci zeptají v čem programuju, tak vyjmenuji několik spíše skriptovacích jazyků, ale dodám, že programování je vlastně jednoduchý, tak se tím nechci zatěžovat. Jednoduchý jsou základní principy a zbytek je o zkušenostech a inteligenci.

Když vezmeme klasickou českou větu, tak nejčastěji obsahuje podnět, přísudek, příslovce a přídavné jméno. Tak to má přece i většina cizích jazyků, protože je v komunikaci přece třeba sdělit KDO, CO, JAK a KDY. A programovací jazyky mají podle mě pro konstrukci podobná pravidla.

Jako věta, tak i ucelená část kódu má ZAČÁTEK a KONEC. A když se nebudeme zabývat definováním proměnných, tak vždycky je zde nějaká podmínka KDYŽ a pak něco pro opakovaní, nějaký CYKLUS. Tohle jsou podle mě základy, které se opakují ve všech programovacích jazycích a zbytek se už doučíme.

Pak už je to jen volání nějakých jiných funkcí, tříd, atd.. Samozřejmě pak čím více programovacích technik a triků zvládneme, tím jsme zdatnější a obratnější. Je to jako blížit se na úroveň rodilého mluvčí.

A protože nemám rád dlouhé okecávání a konstrukty, tak to hlavní jsem zde napsal. Programování není žádná věda.. :)

(konec článku)

Komentářů: 0

Přidat komentář
  • *
  • *
    Otázka