☰ MENU

Manuální aktualizce firmware pro NVR HIKVISION

2. dubna 2021Posláno od Ajťák

.. přejít na Komentáře (0)

NVR mi nabízelo upgrade automatický, ale to prostě nefungovalo (o tom ke konci článku), proto jsem musel najít manuální řešení.

O tenhle postup bych se Vámi rád podělil, protože mi to zabralo několik hodin hledání správného zdroje pro stažení nového firmware pro zakoupený NVR HWN-4104MH-4P(B) od HIKVISION. Tak tedy firmware ke stažení je na stránkách https://portal.hiwatch-europe.eu, kde je třeba se nejdříve zaregistrovat (pár údajů) a pak se proklikat do 09-Firmware > IP > NVR a tady najít správnou složku s firmware Váš NVR.

 Složku se správným firmware pro Váš typ najdete v souboru HiWatch NVR Notes.pdf, kde jsme zjistil, že pro můj typ (HWN-4104MH-4P(B)) je to K74. Ve složce jsem našel soubory:

  • NVR_K74_BL_ML_STD_V3.4.104_190424.zip
  • NVR_K74_BL_ML_STD_V4.30.055_201111.zip

A protože jsem věděl, že firmware mého NVR je V4.30.010, Build 200715 stáhl jsem si "NVR_K74_BL_ML_STD_V4.30.055_201111.zip" a po rozbalení stažené souboru jsem jeho obsah "digicap.dav" nakopíroval na USB flash disk. Flashdisk zastrčit do NVR, najít v administraci upgrade firmware a pustit. Celý proces zálohování a nahrání proběhl rychle, pak informace o restartu zařízení - chvíli se nic nedělo - ale nakonec se zařízení restartovalo.

Po naběhnutí a přihlášení do NVR se menu hned rozšířilo o další položky a možnosti. Například i rozložení zobrazení pouze pro 2 streamy z kamer místo šachovnice, kde byly pouze obsazené jen 2 obdelníky ze 4.

Proč jsem šel manuální cestou?

Protože po připojení NVR do lokální sítě nebylo žařízení dostupné přes IP adresu, a ani přes IP adresu přidělenou přes DHCP server. NVR jsem dokonce nemohl najít ani přes aplikaci SADP přímo od HIKVISION, když jsem zařízení propojil UTP kabelem přímo s PC. De facto NVR se v seznamu aplikace SADP zobrazilo vždy jen po tom, co jsem změnil IP adresu zařízení v konfiguraci přes připojený monitor. Ale stejně dál zůstavalo nedostupné, nešlo pingnout, nezobrazila se webová konzole po zadání IP adresy do Internet exploreru (zpomeňte na Chrome, Mozillu nebo Edge :) Proto jsem zkusil upgrade firmware a ejhle, zabralo to!

(konec článku)

Komentářů: 0

Přidat komentář
  • *
  • *
    Otázka