☰ MENU

Klávesa Win - urychlení práce ve Windows

10. dubna 2016Posláno od Ajťák

.. přejít na Komentáře (0)

Klávesu Win (na klávesnici většinou mezi levým Ctrl a Alt) asi většina lidí zná, spíše budou více znát zkratky s touto klávesou (dvojhmaty/trojhmaty). Já ale chci mluvit o jiném jejím kouzle, a tím je rychlé vyhledání aplikace (většinou) a její spuštění.

Jednoduše stisknu klávesu Win a napíšu název aplikace, kterou chci spustit (např.: Win + word - tak se mi rovnou najde Word, označí a stiskem klávesy Enter jej spustím).

 Rychlé hledání ve Start

Takže 3 rychlé kroky:

  1. Stisknout klávesu Win
  2. Rovnou napsat na klávesnici název aplikace, např. word, excel, notepad, pspad, ..
  3. Stisknout klávesu Enter

 Vyhledání a spuštění Wordu přes Start

Tuto velmi užitečnou vlastnost jsem začal využívat až ve chvíli, kdy se po právě zobrazení nabídky Start (v levém spodním rohu, zobrazíme i klávesou Win) začala zobrazovat i kolonka pro vyhledávání v této nabídce. Začal jsem s tím někdy až u Windows 7, u Windows XP tato možnost ještě nebyla a verze Windows vydané mezi jsem přeskočil. U Windows 10 tu kolonku pro vyhledávání nevidím, ale vyhledávání se spustí automaticky jakmile začnete psát na klávesnici.

Vyhledání a spuštění Excelu přes Start

Nejlépe si této možnosti všimnete u Windows 7, protože zde ještě kolonka pro vyhledávání je (viz první obrázek). Takže po stisku klávesy Win se zobrazí nabídka Start a ukazatel psaní pro klávesnici stojí právě v kolonce pro hledání. A jakmile začnete psát hledaný text, začně se nabídka filtrovat.

(konec článku)

Komentářů: 0

Přidat komentář
  • *
  • *
    Otázka