☰ MENU

Instalace programu Spybot - S&D

9. srpna 2010Posláno od Ajťák

.. přejít na Komentáře (0)

Určeno pro operační systém Windows.

Tato aplikace je určena k nalezení a odstranění malwaru, tj. škodlivého kódu jako je především spyware, trojské koně, adware a dalšího nekalého softwaru. Níže popisuji verzi 1.6.2, kterou používám, protože běží v systému, jen když ji spusím. Program Spybot S&D naleznete v české lokalizaci volně ke stažení na stránkách výrobce http://www.safer-networking.org nebo například na serveru Slunečnice.

Instalace Spybot - Search & Destroy: Po spuštění instalačního programu budete vyzvání k výběru jazyka, jestliže se automaticky nenabídne Čeština, můžete si ji v seznamu zvolit a pokračovat stisknutím "OK". Dále budete informování o instalaci programu Spybot S&D (potvrdíte tlačítka "Další >"), o zvolení cílové složky - ponecháte a pokračujete tlačítkem "Další >". Ačkoliv instalace programu nabízí více možností než jen samotný program (jiné jazyky, odlišné barevné provedení, ikony pro slepé uživatel?!, ..), doporučuji si v horním rozbalovacím menu zvolit Compact Installation. Tato možnost nainstaluje pouze hlavní program a provede okamžité stažení potřebných aktualizací! To mi připomíná, abych připomněl, že je potřeba program často aktualizovat. Je nutností připojení k internetu nebo možné stáhnout soubor s aktualizacemi. Po zvolení "Compact Installation" pokračujte tlačítkem "Další >"" a opět "Další >"". Zobrazí se okno, kde volíte další úlohy, viz obrázek dole.

Výběr doplňujících možností Spybot S&D

V tomto okně doporučuji všechny čtyři možnosti zrušit, protože první 2 se týkají ikon na ploše a ikon pro rychlé spuštění. Třetí možnost se týká ochrany pro Internet Explorer, ale protože ho nepoužívám, je pro mě zbytečná. A poslední čtvrtá možnost se týká ochrany TeaTimer, která běží na pozadí Windows, a občas potřebuje povolení nebo zamítnutí uživatelem. Pro méně zdatné uživatele proto tuto možnost nedoporučuji. Instalaci zahájíte tlačítkem "Instalovat".

Během instalace je potřebné připojení k internetu, protože si zde program stahuje další data potřebná k instalaci. Po skončení instalace objeví okno se zaškrtlou možností "Spustit Spybot S&D, kdy jen stiskněte tlačítko "Dokončit" a tím se spustí nainstalovaná aplikace Spybot Search & Destroy. Ještě se na chvílí zobrazí následující okno s průběhem operace.

Spybot S&D - průběh spouštění

Spybot S&D - zákonné připomínky

Po dokončení operace v předchozím okně se zobrazí další okno s informacemi o "Zákonných podmínkách", stačí zaškrtnout možnost "Příště již tuto zprávu nezobrazovat" a potvrdit tlačítkem "OK". Před začátkem práce s programem je ještě potřebné provést několik potvrzení.

Spybot S&D - průvodce

Jedná se o 2 kroky:

  1. Vytvořit zálohu - Operaci neprovádím, ale je to na vašem rozhodnutí. (pokračujete tlačítkem "-> Další"
  2. Vyhledat aktualizace - Stiskněte tlačítko "Vyhledat aktualizace", zobrazí se seznam serverů s aktualizacemi, zvolíte a stiskněte tlačítko "Continue". Zobrazí se oknoSpybot S&D - updater s dostupnými aktualizacemi.  Stažení aktualizací provedete tlačítkem "Download" a ukončíte tlačítkem "Exit".

Použití právě nainstalovaného programu naleznete v kapitole 1. Odstranění spyware programem Spybot - Search & Destroy článku Jak vyčistit a zrychlit počítač (Win XP).

(konec článku)

Komentářů: 0

Přidat komentář
  • *
  • *
    Otázka