☰ MENU

Antivirová ochrana pro Windows 10 - moje volba

26. října 2015Posláno od Ajťák

.. přejít na Komentáře (0)

Antivirová ochrana, i ochrana od ostatního plevele okolo, je důležitá pro každé chytré zařízení dneška - kdo nemá nějaký antivir už i v telefonu apod. Proto i po upgrade notebooku na Windows 10 (můj článek zde: Upgrade Windows 7 EN na Windows 10 EN) jsem se nejdříve zajímal o antivirovou ochranu - a samozřejmě podle hesla: Za málo peněz, hodně muziky. Proto jsem do googlu zadal "Windows 10 antivir" a počkal si co vyjede...

Hned na první stránce mě zaujal článek What's the Best Antivirus for Windows 10? - How-To Geek, už jenom tím, že je ze serveru How to Geek, mi přišlo jako věrohodný ukazatel. Po pročtení článku jsem došel k závěru, že Widows Defender (antivirová ochrana od Microsoftu, původně se jmenovala Microsoft Essential) a MalwareBytes Anti-Exploit by měly poskytovat dostatečnou ochranu. Vím, co na počítači nedělám, takže by tyto 2 utilitky měly pohodlně stačit.

Proč by měl Windows Defender a MalwareBytes Anti-Exploit k ochraně počítače stačit? Odpověď na tuto otázku jsem nalezl ve výše uvedeném článku, který mi našel google. Pro rychlost body shrnu:

  1. Windows Defender provádí online kontrolu všeho, co otevírám v počítači (teď nemluvím o surfování na internetu).
  2. Windows Defender je součástí Windows, nestojí a nechce peníz, neobtěžuje reklamou, protože je instalace zdarma.
  3. Windows Defender nesbírá data při surfování.
  4. Když udržuji Windows Defender stále aktualizovaný, pak jsem v pohodě.
  5. K alikaci Windows Defender článek ještě doporučuje MalwareBytes Anti-Exploit. Ke stažení zde: https://www.malwarebytes.org/antiexploit/
  6. MalwareBytes Anti-Exploit se stará o to, co zrovna sjířdím na internetu.

 

Windows Defender by měl být na každém počítači s Windows 10 už nainstalovaný, takže stačí zkontrolovat jeho správný chod. Program zkontrolujete tak, že stisknete klávesu Windows (Klávesa Windows) a napíšete Windows Defender. V seznamu se vám objeví nápis Windows Defender, který je automaticky vybrán jako nejlepší shoda, a pak už stačí jen stisknout klávesu Enter. Jestliže vidíte okno níže, pak je vše v pořádku. Zelená barva říká, že Windows Defender je aktivní a definice virů a spyware jsou aktuální.

Windows Defender - vše OK

 

A teď se pustíme do instalace prográmku MalwareBytes Anti-Exploit (ten je ke stažení například zde: https://www.malwarebytes.org/antiexploit/). Stažený instalační soubor (mbae-setup-1.07.1.1015.exe) spustíme a dáme se do proklikávání.

Nejdříve si zvolíme jazyk instalace, já jsem měl na výběr English a English - že by to bylo mými anglickými Wondows 10? :) Nevermind.

Volba jazyka

Klepneme na OK a v dalším okně na Next (česky Další).

Potvrzení licence

Zvolíme první možnost, že s Dohodou souhlasíme a klepneme na Next. A pak ještě několikrát klepneme na Next (Další) až se nám ukáže okno:

Instalovat

Zde klepneme na Install (česky Instalovat) a tím instalaci programu MalwareBytes Anti-Exploit spustíme.

Nainstalováno hotovo

Po instalaci se nám zobrazí okno, že instalace úspěšně proběhla a vše ukončíme tlačítkem Finish (česky Ukončit).

O běžícím programu nás informuje ikona v pravém spodním rohu. (v obrázku v červeném rámečku)

Tray ikona malwareBytes_antiExploit

 

Tím všechny instalace a nastavování končí a vše už dál běží bez našeho zásahu. Kdyby se přeci jen něco objevilo, doplním zde článek.

Michal

(konec článku)

Komentářů: 0

Přidat komentář
  • *
  • *
    Otázka